WAMPIRZY LIFTING

7.3.16


Ostatnio bardzo popularny stał się odmładzający i odżywczy zabieg
mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, czyli tzw. wampirzy lifting. Na własnej skórze postanowiłam przetestować skuteczność tego zabiegu.
Skąd w ogóle wziął się zachwyt nad tym zabiegiem i dlaczego jest nazywany wampirzym liftingiem? Nie ma to nic wspólnego z opowieściami o nieśmiertelnych wampirach i ich wiecznej młodości. Związek jest natomiast z krwią, a konkretnie z osoczem bogatopłytkowym pozyskiwanym z krwi. Osocze bogatopłytkowe (PRP) uzyskuje się z krwi osoby poddawanej zabiegowi. Zawiera ono m. in. czynniki wzrostu i cytokiny, które stymulują komórki do regeneracji. Po podaniu PRP dochodzi do zwiększenia produkcji kolagenu, odnowy skóry i tkanki łącznej, regeneracji blizn czy uszkodzeń posłonecznych. Ze względu na to, że osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi osoby poddanej zabiegowi, nie ma ryzyka infekcji, reakcji alergicznych czy pobudzenia komórek nowotworowych. Cena zabiegu waha się od 500 do nawet 2000 zł w zależności od obszaru, na którym wykonuje się zabieg, gabinetu itd.

PRZECIWWSKAZANIA:
-ciąża i okres karmienia piersią,
-nowotwory,
-choroby zakaźne, zapalne, autoimmunologiczne,
-zaburzenia krzepliwości krwi,
-przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?
Przed zabiegiem znieczula się obszar poddawany iniekcji. Może to być: twarz, szyja, dekolt, dłonie, skóra głowy itp. W moim przypadku była to twarz Następnie pobierana jest krew, którą odwirowuje się, aby uzyskać osocze bogatopłytkowe. Właściwy zabieg polega na śródskórnym wstrzykiwaniu osocza do skóry. Wszystko (znieczulenie maścią+zabieg) trwa ok . 60 minut. Ilość i częstotliwość zabiegów wyznacza lekarz. Przeważnie są to 2-4 zabiegi w odstępach kilkumiesięcznych.

EFEKTY
Zauważalna poprawa wyglądu skóry jest widoczna już po pierwszym zabiegu. Zaraz po iniekcji PRP skóra jest lekko zaczerwieniona, może swędzieć i piec, ale mija to w ciągu kilku godzin. Największe rezultaty widoczne są po ok. dwóch tygodniach, jest to czas w jakim skóra pobudzana jest do samoregeneracji. Cera staje się gładsza, bruzdy i zmarszczki ulegają zmniejszeniu, następuje wzmocnienie włókien kolagenowych, przyspieszenie gojenia ran/blizn. Efekty utrzymują się około roku.

 Zdjęcia: po nałożeniu maści Emla                              po wampirzym liftingu

Ze względu na to, że wampirzy lifting jest zabiegiem nieinwazyjnym, a przy tym skutecznym, bardzo go polecam. Po zabiegu widoczne jest zwiększenie napięcia skóry, w moim przypadku policzki wyglądają na bardziej wypełnione, a bruzdy nosowo wargowe spłyciły się Jedyną wadą jest obecność siniaków, które u mnie utrzymały się dość długo (2 tyg. po zabiegu).Przeczytaj także

0 komentarze