WAMPIRZY LIFTING

7.3.16


Ostatnio bardzo popularny stał się odmładzający i odżywczy zabieg
mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, czyli tzw. wampirzy lifting. Na własnej skórze postanowiłam przetestować skuteczność tego zabiegu.
Skąd w ogóle wziął się zachwyt nad tym zabiegiem i dlaczego jest nazywany wampirzym liftingiem? Nie ma to nic wspólnego z opowieściami o nieśmiertelnych wampirach i ich wiecznej młodości. Związek jest natomiast z krwią, a konkretnie z osoczem bogatopłytkowym pozyskiwanym z krwi. Osocze bogatopłytkowe (PRP) uzyskuje się z krwi osoby poddawanej zabiegowi. Zawiera ono m. in. czynniki wzrostu i cytokiny, które stymulują komórki do regeneracji. Po podaniu PRP dochodzi do zwiększenia produkcji kolagenu, odnowy skóry i tkanki łącznej, regeneracji blizn czy uszkodzeń posłonecznych. Ze względu na to, że osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi osoby poddanej zabiegowi, nie ma ryzyka infekcji, reakcji alergicznych czy pobudzenia komórek nowotworowych. Cena zabiegu waha się od 500 do nawet 2000 zł w zależności od obszaru, na którym wykonuje się zabieg, gabinetu itd.

PRZECIWWSKAZANIA:
-ciąża i okres karmienia piersią,
-nowotwory,
-choroby zakaźne, zapalne, autoimmunologiczne,
-zaburzenia krzepliwości krwi,
-przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?
Przed zabiegiem znieczula się obszar poddawany iniekcji. Może to być: twarz, szyja, dekolt, dłonie, skóra głowy itp. W moim przypadku była to twarz Następnie pobierana jest krew, którą odwirowuje się, aby uzyskać osocze bogatopłytkowe. Właściwy zabieg polega na śródskórnym wstrzykiwaniu osocza do skóry. Wszystko (znieczulenie maścią+zabieg) trwa ok . 60 minut. Ilość i częstotliwość zabiegów wyznacza lekarz. Przeważnie są to 2-4 zabiegi w odstępach kilkumiesięcznych.

EFEKTY
Zauważalna poprawa wyglądu skóry jest widoczna już po pierwszym zabiegu. Zaraz po iniekcji PRP skóra jest lekko zaczerwieniona, może swędzieć i piec, ale mija to w ciągu kilku godzin. Największe rezultaty widoczne są po ok. dwóch tygodniach, jest to czas w jakim skóra pobudzana jest do samoregeneracji. Cera staje się gładsza, bruzdy i zmarszczki ulegają zmniejszeniu, następuje wzmocnienie włókien kolagenowych, przyspieszenie gojenia ran/blizn. Efekty utrzymują się około roku.

 Zdjęcia: po nałożeniu maści Emla                              po wampirzym liftingu

Ze względu na to, że wampirzy lifting jest zabiegiem nieinwazyjnym, a przy tym skutecznym, bardzo go polecam. Po zabiegu widoczne jest zwiększenie napięcia skóry, w moim przypadku policzki wyglądają na bardziej wypełnione, a bruzdy nosowo wargowe spłyciły się Jedyną wadą jest obecność siniaków, które u mnie utrzymały się dość długo (2 tyg. po zabiegu).Przeczytaj także

6 komentarze

 1. Czy po takim zabiegu może być opuchlizna? Po jakim czasie można pojsc do pracy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, opuchlizna może utrzymać się do kilku dni. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz od osoby wykonującej zabieg. Można pójść i kolejnego dnia do pracy, ale ja zawsze doradzam, aby takie zabiegi robić w piątek (szczególnie jeśli jest to pierwszy zabieg. Przez weekend można dojść do siebie)lub przed dłuższym wolnym. Mogą też pojawić się siniaki, u mnie dość długo się utrzymywały (2 tygodnie).

   Usuń
 2. Czy taki zabieg można zrobić u kosmetyczki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie polecam, zabiegi z zakresy medycyny estetycznej w mojej opinii powinni wykonywać jedynie lekarze. Kosmetyczka nie ma wystarczającej wiedzy na temat anatomii twarzy i ewentualnych powikłań. W ostatnim czasie coraz więcej osób (także bez jakiegokolwiek wykształcenia) robi kursy z zakresu iniekcji osocza, kwasu hialuronowego, botoksu, a potem krzywdzi swoje klientki.

   Usuń
 3. Hmm a czy po takim zabiegu nie powinno być więcej krwi na twarzy??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ;) Osocze ma kolor jasnożółty, słomkowy. Przy tylu iniekcjach pojawia się krew, ale lekarz od razu ją wyciera, a nie zostawia i rozmazuje po całej twarzy (a takie cuda można zobaczyć na zdjęciach niektórych celebrytek :P)

   Usuń