ONYCHOLIZA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ PO HYBRYDZIE

13.3.16


Hybrydę na paznokciach u nóg miałam dokładnie trzy razy i niestety po tym trzecim razie zaczęło się coś dziać z jedną płytką paznokciową. Po tygodniu od zrobienia hybrydy, paznokieć zaczął mnie boleć, a palec spuchł. Po zdjęciu lakieru ze wszystkich paznokci, na jednym z nich widoczna była zmiana koloru płytki, a także pojawienie się w bocznej części paznokcia onycholizy (widocznej na zdjęciu).
Czym jest onycholiza? Jest to oddzielenie płytki paznokciowej od  łożyska. Początkowo pojawia się na końcach jednego bądź kilku paznokci, może powiększać się do 1/3 płytki. Paznokieć staje się matowy, biały albo przebarwiony na żółto. Najczęstszą przyczyną jest uraz lub substancje chemiczne. Onycholiza może być objawem chorób skóry (np. liszaj płaski) lub ogólnoustrojowych (np. nadczynność tarczycy, anemia).
Leczenie onycholizy polega przede wszystkim na wyeliminowaniu przyczyny, czyli nie narażaniu paznokcia na urazy/substancje chemicznie aż do czasu wyleczenia zmian.
Hybrydę na paznokciach u nóg robiłam bez przerw, czyli przy dużym odroście ściągałam lakier i nakładałam ponownie nowy kolor. Być może to przyczyniło się do oddzielenia płytki. W moim przypadku onycholiza dotknęła tylko jedną płytkę, ale z tego co wiem, może pojawić się na wszystkich paznokciach. W ramach leczenia, lekarz zalecił mi rezygnację z hybrydy i innych lakierów, olejowanie płytki i wyczekiwanie aż odrośnie całkiem zdrowy paznokieć.
Przeczytaj także

10 komentarze

 1. Hej. Dopiero trafiłam na ten wpis i mam nadzieję, że nie odbierzesz tego jako reklamy, ale ja wyleczyłam swoją Onycholizę a też miałam ją przez hybrydy - konkretnie Semilac.
  Tu jest link do wpisu - https://candymona.blogspot.com/2016/04/olejek-z-drzewa-herbacianego-w-leczeniu.html
  Jeśli jeszcze się nie uporałaś z problemem, to gorąco zachęcam do wypróbowania Olejku Herbacianego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej :-), ja właśnie też używałam olejku z drzewa herbacianego na zmianę z lawendowym i arganowym. U mnie po pewnym czasem lewa połowa paznokcia się rozwarstwiła i odpadła, ale teraz już wszystko w miarę odrosło.

  OdpowiedzUsuń
 3. hej :) a czy malowałyście dalej hybrydą czy zrobiłyście przerwę??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej :). Zrobiłam dłuższą przerwę od hybrydy. Gdy paznokieć odrósł powróciłam do hybrydy i onycholiza już się nie pojawiła :)

   Usuń
 4. Hej po Semilacu dostałam uczulenia i rozwarstwienia paznokci:(.Wyczytałam ,ze najczęstszą przyczyną uczuleń jest baza pod lakier.Postanowiłam jednak nie ryzykować i zmieniłam bazę i lakier na firmę shellack - mój problem z uczuleniem się skończył,Wiadomo że produkty shellacka są o wiele droższe.ale nie żałuję. paznokcie są zdrowsze i powoli odrastają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej. Ja zmieniłam bazę i lakiery na Indigo i Neonail (chociaż od czasu do czasu używam też Semilaca) i póki co, nic się nie dzieje. Shellac też ma dobre produkty.
   Jeśli chodzi o Semilaca to wiele klientek skarżyło się na uczulenie, a w przypadku takiej reakcji najlepiej zmienić bazę, lakier i top, bo wszystkie 3 produkty mają bardzo podobny skład.

   Usuń
 5. Po jakim czasie znikło wam to?

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie to było ponad pół roku. Przez ten czas nie malowałam paznokci.

  OdpowiedzUsuń
 7. Masakra, po co w ogóle kobiety robią sobie takie paskudztwo jak hybrydy i tipsy!!! na paznokciach? doprowadzicie siebie do kalectwa!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie Ty tu widzisz kalectwo? Oczywiście onycholiza ze zdjęcia jest niewielka, można znalezćć paznokcie w duuużo gorszym stanie. Wszystko jest dla ludzi z umiarem oczywiście. Niech każdy robi to co jemu się podoba :)

   Usuń