DIY- NATURALNY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA

22.9.16


Każdy z nas lubi, gdy w domu unosi się przyjemny zapach. Większość osób wybiera sklepowe odświeżacze w różnorakiej formie. Niestety tego typu produkty są naszpikowane sztucznymi substancjami zapachowymi o działaniu potencjalnie alergizującym. 

Dziś chciałam Wam pokazać najprostszy przepis na naturalny, domowy odświeżacz, nie zawierający syntetycznych zapachów, bezpieczny w użyciu, a przy tym bardzo tani.


Produkty potrzebne do wykonania naturalnego odświeżacza powietrza:

- pojemnik, np. słoik,
- olejek eteryczny,
-soda oczyszczona,
- tkanina o luźnym splocie / wieczko, w którym zrobimy dziurki,
-dekoracyjna tasiemka/sznurek.Słoik uzupełniamy do 1/3 sodą oczyszczoną, dodajemy kilkanaście kropli olejku eterycznego (u mnie akurat cytrynowy), następnie zakręcamy słoik i mieszamy jego zawartość. Ostatnim krokiem jest zrobienie dziurek w wieczku słoika lub przykrycie go przewiewnym materiałem tak, aby zapach mógł unosić się w powietrzu. Ostatnim etapem jest udekorowanie naszego odświeżacza.
Zapach domowego odświeżacza nie jest tak intensywny jak sklepowe produkty i nie działa on od razu. Po pewnym czasie zawarta w nim soda pochłania niechciane zapachy, a olejek eteryczny uwalnia przyjemny zapach. 
Przeczytaj także

0 komentarze