REMINGTON IPL 600F MOJA OPINIA I EFEKTY

18.12.15


Depilator Remington IPL 600F to urządzenie służące do usuwania owłosienia, wykorzystujące technologię IPL (Intense Pulse Light), dzięki której energia światła zostaje pochłonięta przez melaninę, znajdującą się w mieszku włosowym i hamuje wzrost włosa poprzez porażenie mieszkaSprzęt ten stosuję od lutego, a w listopadzie, gdy część włosów zaczęła odrastać, powróciłam do niego ponownie.  
Depilator ten pozwala usunąć owłosienie z twarzy (wyłącznie kobiecej poniżej kości policzkowych), nóg, rąk, pach, linii bikini, pleców, klatki piersiowej i ramion. Nie jest to jednak trwałe usunięcie włosów- po jakimś czasie (u mnie to było pół roku) włosy odrastają. Może być stosowany u kobiet i mężczyzn. Urządzenie daje najlepszy efekt w przypadku posiadaczy jasnej skóry i ciemnych włosów. Przy ciemniejszej skórze na rezultaty trzeba czekać dłużej. Efekty zabiegu nie są widoczne od razu, włosy zaczynają wypadać po ok. 2 tygodniach od wykonania depilacji. IPL 600F działa tylko na włosy, które znajdują się w fazie anagenu, czyli wzrostu. W fazie tej w zależności od obszaru ciała, znajduje się różna część włosów (np. na udach i podudziach tylko 20-40% włosów jest w fazie wzrostu, pod pachami 30-50%), potem przechodzą one w kolejne fazy, dlatego, aby pozbyć się wszystkich włosów, zabieg trzeba powtarzać. Producent zaleca wykonać zabieg 4-5 razy w odstępach dwutygodniowych, później w zależności od indywidualnych potrzeb. W zestawie urządzenia znajduje się instrukcja obsługi, depilator IPL, kabel zasilający i dodatkowa głowica do depilacji twarzy. 


Jak stosować  IPL 600F?

Najpierw należy przygotować skórę do zabiegu. Powinna być czysta, bez oliwki, dezodorantu, perfum, makijażu, mleczka i kremów. Trzeba dokładnie zgolić włosy w miejscach, na które chcemy zadziałać depilatorem, w przeciwnym razie wyrastające ponad powierzchnię skóry włosy będą ulegały spaleniu. Przed każdym zabiegiem nie można stosować wosku, depilacji pęsetą lub innych zabiegów, które usuwają włosy razem z cebulkami. Po przygotowaniu skóry, możemy włączyć urządzenie. Należy przyłożyć rękojeść i-LIGHT do skóry tak, aby okno emisji impulsu przylegało do jej powierzchni. Po zapaleniu zielonej lampki, urządzenie zaczyna działać, wydając odgłos podobny do suszarki. Następnie wybieramy poziom mocy od 1 do 5. Ze względu na to, że mam jasną karnację i ciemne włosy, na wszystkie partie przeważnie stosowałam i stosuję najwyższy poziom, czyli 5. Potem przykładamy okno emisji impulsu do skóry i naciskamy przycisk, aby wyemitować impuls. W przypadku większych części ciała np. nóg, aby nie pominąć żadnego obszaru można zastosować marker i wydzielić na skórze mniejsze powierzchnie (często stosuje się ten patent podczas depilacji laserowej w gabinecie kosmetycznym). Zabieg jest praktycznie bezbolesny, na bardziej wrażliwych miejscach można "coś" odczuć, ale jest to tak naprawdę nieporównywalne z bólem, który można doświadczyć podczas depilacji laserowej (mam tu na myśli laser Light Sheer Duet).


Moja opinia i efekty zabiegu

Depilator jak najbardziej działa i polecam go przede wszystkim osobom, które mają ciemne, mocne, szybko odrastające i wrastające włosy. Urządzenie nie należy do najtańszych, bo kosztuje ok. 1000 zł, ale naprawdę warto w nie zainwestować. Od kiedy kupiłam mój depilator, firma Remington wypuściła już 3 nowsze wersje z większym okienkiem zabiegowym, co skraca czas zabiegu. Ponadto mają one wieczną żarówkę kwarcową (w przypadku IPL 600F żarówka wystarcza na 65000 impulsów). Jednak odnośnie wiecznych żarówek usłyszałam od sprzedawcy negatywną opinię, związaną z tym, że przy upadku urządzenia i rozbiciu żarówki, nie można jej wymienić. Natomiast w IPL 600F w przypadku wyczerpania lub uszkodzenia żarówki, można ją w każdej chwili dokupić. Co do efektów, pierwszy raz stosowałam to urządzenie od lutego do maja, na pachy, bikini i nogi. W październiku włosy zaczęły odrastać, a od listopada ponownie go stosuję. Najlepsze efekty są pod pachami i w okolicach bikini. W tej chwili wyrastają tam pojedyncze włosy, zostało może 5-10% tego, co było wcześniej. Na nogach efekty są nieco gorsze, co jest związane z tym, że mam tutaj ciemniejszą skórę oraz cieńsze włosy. Mimo wszystko i tak jestem zadowolona. Dodam, że wcześniej, tzn. rok przed zastosowaniem IPL600F, skorzystałam z 3 zabiegów lasera Light Sheer Duet,  jednak u mnie nie sprawdził się. Włosy po jakimś czasie odrosły, co było związane z zaburzeniami hormonalnymi i zmianą leczenia. Dlatego też ostrzegam osoby, które mają problemy hormonalne, przechodzą menopauzę lub planują zajść w ciąże i wykonują zabieg laserowy w gabinecie. W przypadku takich burz hormonalnych, włosy często odrastają. Oczywiście jest to kwestia indywidualna, ale po zmianie leczenia/odstawieniu leków/ urodzeniu dziecka, problem może powrócić. Wg. mnie zakup depilatora IPL to dobrze zainwestowane pieniądze, ponieważ za urządzenie płacimy tylko raz (później ewentualnie dokupujemy żarówkę) i możemy stosować go cyklicznie tak długo, aż pozbędziemy się włosów. Jedyną wadą jest czas trwania zabiegu. Ze względu na niewielkie okienko w lampie, zabieg jest czasochłonny i w moim przypadku trwa ok. 40 min-1 h (stosuję na całe nogi, pachy, bikini). Nie jest to jednak długo, zwłaszcza jeśli pomyślę, że wcześniej musiałam codziennie golić np. pachy, a depilacja woskiem/depilatorem wystarczała na max. tydzień i wiązała się z wrastającymi włosami.

Przeczytaj także

0 komentarze